Zwyrodnienie siatkówki i zapobieganie mu

Siedzisz w trakcie rodzinnego obiadu, rozmawiasz sobie z dziećmi i nagle po prostu nic nie widzisz – tylko ciemną plamę. Potrafisz rozeznać jedynie zarys talerza z pachnącym jedzeniem, ale nic więcej. Jesteś w kompletnym szoku, bo nie masz pojęcia, co się właściwie dzieje… A właśnie tak może się rozpocząć podstępne zwyrodnienie siatkówki.

Zwyrodnienie siatkówki dotyka coraz większej liczby osób. Jest to poważna choroba cywilizacyjna, której przyczyna do dziś nie jest jeszcze całkowicie oczywista. Lekarze mówią o wysokim ciśnieniu krwi, chorobach serca, cukrzycy, ale wpływają na nią również promieniowanie słoneczne oraz predyspozycje genetyczne.

Choroby cywilizacyjne oczu są uleczalne. Musisz jednak zareagować na czas.

Zwyrodnienie siatkówki w większym stopniu dotyka kobiet. Zazwyczaj rozpoczyna się w jednym oku i stopniowo rozszerza się dalej. Jeśli choroba ujawni się zawczasu, można ją zatrzymać wewnątrzgałkowym zastosowaniem lekarstwa, gdy chirurg wstrzyknie do oka pacjenta substancję czynną. Chodzi o kilka dawek leku w ciągu roku, w zależności od stanu pacjenta, w celu zapewnienia, że choroba całkowicie zatrzyma się lub stan zdrowia w znacznym stopniu się poprawi. Wstrzykiwanie leków pacjentom w żaden sposób ich nie ogranicza ani nie eliminuje ich z procesu pracy. Jeśli pacjent nie podda się leczeniu, ta niebezpieczna choroba może prowadzić do utraty wzroku

Nie lekceważ badań profilaktycznych. Ujawnią one więcej, niż myślisz... 

Chorobom cywilizacyjnym oczu można łatwo zapobiec poprzez regularne badania profilaktycznene dna oka raz za dwa lata. A biorąc pod uwagę, że zwyrodnienie siatkówki rozpoczyna się w głębszych warstwach oka, może być ono łatwo ujawnione za pomocą specjalistycznych badań wcześniej, zanim pacjent zacznie mieć wczesne objawy i problemy. Następnie odpowiednie leczenie całkowicie tę chorobę zatrzyma lub wyraźnie spowolni.

OFTEX – specjalista w dziedzinie zwyrodnienia siatkówki

Specjaliści naszej Kliniki Okulistycznej od wielu lat i z dużym powodzeniem specjalizują się w zwyrodnieniach siatkówki oraz innych skomplikowanych problemach na dnie oka. OFTEX jest unikalną kliniką, wyposażoną w najnowocześniejsze urządzenia do skomplikowanych operacji na dnie oka. Specjaliści kliniki codziennie znacząco poprawiają jakość życia wielu swoim pacjentom. Wzrok bowiem zapewnia przekazywanie aż 80 procent wszystkich spostrzeżeń ze świata zewnętrznego. Dlatego uzasadnione jest, aby go chronić i zapobiegać jego uszkodzeniu poprezez kontrole profilaktyczne. A kiedy już pojawi się problem ze wzrokiem, natychmiast należy go rozwiązywać.

Copyright © 2004 - 2022 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrona danych osobowych | Warunki korzystania | Created by PAREXPO