Syndrom widzenia komputerowego

Główny problem polega na tym, że oko ludzkie nie załadować ten sposób funkcjonalnie lub anatomicznie dostosowane. Mamy nie były tylko zaprogramowany do śledzenia coś, że mamy praktycznie przed naszymi oczami, w tym przypadku, z odległości 50 do 70 cm. sytuacja nienaturalne i przewlekły stres działa na oczy "patrząc" w komputerze monitorować sposób szkodliwe. Objawy wynikające z oczu lekarze określają jako ". Komputer Vision Syndrome (CVS), lub "Syndrom widzenia komputerowego".

Nie lekceważ chroniczne zmęczenie oczu przy komputerze

Badania pokazują, że tej formy zmęczenia i kolejne uszkodzenia oczu lub zespół CVS, cierpi od 50 do 90% ludzi, którzy regularnie korzystają z ich pracy komputera, tabletu lub smartfona. Jednak jest niepokojące, że podobne objawy zaczynają się lekarzy, pojawiają się u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Bardzo często są narażone na ekrany telewizorów i komputerów dzięki gry komputerowe i oglądanie filmów.

Jak na ekranie komputera może działać na ludzkie oko?

CVS jest zasadniczo coś w tenisa lub golfa łokcia rękę. Tej szkody wynikają z długoterminowe i potencjalne problemy elektromagnetyczne w niektórych częściach naszego ciała, które to nie anatomiczny lub funkcjonalnie dostosowane. A także bolesny łokieć wspólnego golf gracz bez wypoczynku, rehabilitacji i właściwego leczenia na zużycie i pogorszeniu, nawet ludzkiego oka narażonych na rosnące obciążenia długo omdlały.

Dla ludzkiego oka jest bardzo szczególne doświadczenie. Podczas oglądania monitora należy obu oczu w centrum uwagi, a jednocześnie szybko poruszać się w różnych kierunkach (z boku na bok, góry do dołu, itp.) po ekranie. Dodatkowo nadal jest bardzo często zmieniać odległość, do której skupić się obu oczu, z ekranu komputera na tekst, który możemy przeczytać lub uważasz, że my jesteśmy przepisywanie. Oczy tej stałej  buduje bardzo intensywnie. Mięśni oka, soczewki oka, i oba zostały faktycznie zajęty w kolejności dla mózgu, aby zapewnić ostry i wyraźny obraz świata zewnętrznego.

Wiele osób nie ma pojęcia, że ludzkie oko jest oglądania komputera ekran dużo trudniejsze zadanie niż klasyczne czytanie tekstu w książce. Różnica jest głównie spowodowane przez jasność, kontrast i sharp migocze ekranu komputera lub tabletu. Zegar "poring" do monitora, więc gromadzą się ogromne rozmiary. Kiedy ktoś spędza dzień np. 2 godzin na ekranie komputera (to jest rzeczywiście bardzo średni czas), na rok, oznacza to, że solidny 730 godzin lub 30 dni! I jeśli masz oko różne wady, np. krótkowzroczność lub astygmatyzm, dla których w okularach z odpowiednie przesunięcia, oczy są przeciążenia go jeszcze bardziej.

CVS zespół charakteryzuje obecność niektórych z tych objawów (lub wszystkie):

  • niewyraźne widzenie
  • podwójne widzenie
  • czerwien i pralni spojówkowego
  • podrażnienie oczu
  • bóle głowy
  • ból szyi

Gdy objawy te występują w dłuższej perspektywie, a jest nieleczona, może mieć negatywny wpływ na jakość widzenia i ogólną wydajność pracy. W związku z tym nie jest mądry, aby pominąć lub doceniać problem. Więc co możemy zrobić, aby

zapobiec tym problemom? Oto kilka wskazówek, jak można przewlekłe zmęczenie oczu podczas pracy z komputerem, zapobiec:

1. daj oczom regularne przerwy

Staraj się nie nad pracy na komputerze, co 20 minut na 30 sekund, aby odwrócić uwagę od potrzeby do monitora i oglądać przez okno lub inny obiekt w odległym biurze. Ponieważ "poring", aby monitorować Twoje oczy praktycznie niemigaja, spróbuj podczas tych przerw często wink aby Twoje oczy byly nawilzone – zdarzone.  w tym celu proponuje nawilżające krople do oczu.

2. Dostosuj ustawienia monitora do własnych potrzeb

Po tym wszystkim nie musisz patrzeć na ekran komputera, oznacza to, że w sposób, który jest ustawiony przez producenta. Na monitorze można ustawić jasność, kontrast, ostrość, rozmiar czcionki i wiele innych szczegółów indywidualnie zgodnie z Państwa życzeniami. Po prostu wiem, że to idzie!

3. zmienić układ biurka

Wyniki badań lekarzy oka pokazuje, że optymalna lokalizacja dla ekranu komputera jest nieco poniżej oczu w odległości 50 cm do 70 cm od twarzy. Podczas wykonaj następujące kroki, aby ustawić pozycję monitor następnie możesz nie nadmiernie szyi lub Przeciążenie oczy, bo wszystko jest prawidłowo wyświetlany. Jeśli użytkownik często aktualizowanie tekstów z materiałów drukowanych do komputera, podstawka i umieść ją obok monitora i do dokumentu. Nie musisz następnie niepotrzebnie zmienić odległość, na której komponować swoją wizję w pracy. Oczy i kręgosłupa szyjnego, skutecznie chroniąc od nadmiernych obciążeń i stresów.

4. Pozbądź się nadmiaru jasność i oświetlenia otoczenia

Jeśli masz wokół Ciebie pulpitu lub sufitowe światło, które świeci na ekranie komputera, spróbuj do ograniczenia lub zmniejszenia jasności, które tworzą. W przypadku gdy masz monitor obok okna, która przenika światło dzienne i sprawia, że trudno oczy, aby skupić się na pracy poprawnie, znaleźć innej lokalizacji dla monitora. Czasami nie jest możliwe, zwłaszcza w dużych biurach "OPEN SPACE" z lampy sufitowe, intensywność i jasności światła, który spada na ekranie komputera lub tabletu, indywidualnie regulowane. Tutaj moze  Państwo skorzystać z specjalnego ekranu na monitorze, który może służyć do ograniczenia ilości incydentu światła z lampy sufitowe i tym samym bardziej widoczne podczas pracy.

Jeśli masz objawy zespół CVS kiedykolwiek spotkał lub Twoje oczy długoterminowe problemy, należy okresowo odwiedzać okuliste. Jeśli dodatkowo masz wadę oczu i nosisz okulary, regularny pomiar i Korekcja dioptrii oczy bardzo korzystne. Ekspertów będzie również doradzić jak pozbyć się nieprzyjemnych objawów, które pochodzą z przewlekłego zmęczenia oczu. Istnieją nawet specjalne okulary na "komputer" że może trzeba się zmęczenie oczu podczas intensywnej pracy na komputerze był jak najmniejszy. Chętnie odpowie odpowiedzi na te i inne pytania na ludzkie oko, kierowane przez specjalistów z kliniki okulistycznej Pardubice OFTEX, gdzie zapobiegania i leczenia tych dolegliwości cywilizacji w dłuższej perspektywie. Zapobieganie jest kluczem do zdrowej i jakości życia.

 

Copyright © 2004 - 2023 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrona danych osobowych | Warunki korzystania | Created by PAREXPO