Profilaktyka i badania oczu

Czy wydaje Ci się, że dobrze widzisz? Nie odczuwasz żadnych subiektywnych problemów z oczami (na przykład niewyraźne widzenie, pieczenie i łzawienie oczu), gdy dłuższy czas czytasz książkę lub gdy pracujesz na komputerze?

Wykonujcie regularne badania wzroku – Ty i Twoja rodzina

Czy wiesz, że powinieneś wykonywać regularne badania wzroku u swojego lekarza okulisty? A czy masz świadomość, jak często powinieneś takie regularne badania oczu wykonywać w przypadku dzieci, dorosłych i seniorów? 

Lekarze Kliniki Okulistycznej OFTEX wszystkich swoich pacjentów zachęcają do regularnego odwiedzania lekarza okulisty co najmniej raz na dwa lata. A jeśli jesteś po czterdziestce, to wtedy nawet raz w roku. U dzieci, zwłaszcza jeśli mają one wadę refrakcji lub inne zaburzenie widzenia, wskazane jest wykonywanie profilaktycznych badań okulistycznych każdego roku.

Profilaktyczne badanie oczu

W całej naszej sieci OFTEX możesz sobie dla profilaktycznego badania oczu wybrać Centrum Okulistyczne lub Optykę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Możesz umówić się na wizytę on-line, telefonicznie, osobiście lub za pośrednictwem poczty elektronicznej. Nie musisz się niczego bać, nasz zespół doświadczonych specjalistów gwarantuje bezbolesne badanie wzroku w komfortowych warunkach oraz indywidualne podejście do wszystkich Twoich wymagań. Badania wzroku i oczu odbywa się w centrach, doskonale wyposażonych w najnowocześniejsze urządzenia. Dzięki temu możesz otrzymać szybką i dokładną diagnozę, którą Ci lekarze zespołu OFTEX odpowiednio wyjaśniają, a następnie także zaproponują odpowiednią metodę leczenia.

Przebieg pierwszego badania oczu
  • rozmowa wstępna
  • badanie wzroku
  • zakończenie badania

Wynikiem tego procesu jest określenie bieżącego stanu widzenia pacjenta, zaproponowanie mu planu kolejnych kontroli zapobiegawczych, ewentualnie zaproponowanie leczenia (zachowaczego lub chirurgicznego) zidentyfikowanej wady wzroku. 

Inne bardziej szczegółowe badania okulistyczne 

W przypadku, gdy podczas badania profilaktycznego lekarz specjalista zespołu OFTEX wykryje wadę oczu lub inny problem, umówi się z Tobą na kolejne, uzupełniające badanie w terminie możliwie jak najszybszym, w tym Centrum Okulistycznym sieci OFTEX, które będzie Tobie najbardziej odpowiadało. Po zbadaniu i następnej kontroli lekarz wraz z Tobą oceni rezultaty i poinformuje Cię o możliwościach leczenia oraz przekaże wszystkie ważne informacje, które mogą być związane z leczeniem i następującą po nim opieką.

Copyright © 2004 - 2021 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrona danych osobowych | Warunki korzystania | Created by PAREXPO