Operacja zmętnień ciała szklistego

Najczęściej występującą chorobą ciała szklistego są tak zwane zmętnienia ciała szklistego. Zmętnienia to niewielkie, półprzezroczyste lub czarne muszki, kropki lub włókna, które mogą być spostrzegane przede wszystkim w środkowej części widzenia. Pacjenci często mają poczucie, że coś im „pływa“ w oku. Każdy pacjent postrzega zmętnienia zupełnie odmiennie i każdy jest też w inny sposób wrażliwy wobec tych niewielkich, przemieszczających się, zanieczyszczeń ciała szklistego.

Z punktu widzenia lekarza okulisty, schorzenie to jest całkowicie nieszkodliwe, dla pacjenta jednak mogą być zmętnienia ciała szklistego nieprzyjemne, a nawet przeszkadzać. Klinika Okulistyczna OFTEX i jej fachowcy długofalowo koncentrują się na leczeniu zmętnień ciała szklistego i w ich operacjach mają doskonałe rezultaty i doświadczenia.

Rany pooperacyjnej nie ma konieczności szyć, bo sama naturalnie ściągnie się i zagoi.  

Dostępne są dwie metody usuwania zmętnień ciała szklistego. Pierwsza metoda polega na rozbiciu zmętnień przy użyciu specjalnego lasera YAG. Sposób ten jest odpowiedni przede wszystkim w przypadku dużych, pojedynczych zmętnień. Za pomocą tego zabiegu, lekarz okulista rozkruszy duże zmętnienia na mniejsze, które już w ogóle nie są postrzegane przez pacjenta. Część z tych rozfragmentowanych zmętnień zostanie zaabsorbowana, a więc całkowicie znikną. Tym samym dojdzie do polepszenia widzenia. Niniejsza metoda ma jednak pewne ograniczenia. Należy dokładnie rozpatrzyć położenie zmętnień w stosunku do siatkówki. 

Drugą metodą, wykorzystywaną do usuwania zmętnień ciała szklistego, to metoda nazywana witrektomią (PPV – pars plana vitrectomy). Dzięki swojemu rozwojowi ta metoda chirurgiczna jest obecnie nowoczesnym sposobem usuwania zmętnień ciała szklistego. Witrektomia polega na usunięciu całego ciała szklistego. W ten sposób więc jednocześnie zostaną usunięte również zmętnienia. Komora ciała szklistego następnie zostanie naturalnie zastąpiona płynem infuzyjnym, która z punktu widzenia optycznego posiada identyczne cechy, jak ciało szkliste. Witrektomia to wymagająca metoda chirurgiczna, której wyniki jednak zdecydowanie przewyższają ryzyko związane z operacją. Który sposób będzie dla Ciebie tym najlepszym, najlepiej poradzą Ci nasi lekarze okuliści.

Ile będzie Cię kosztowało leczenie? Spójrz na nasz cennik zabiegów. 

Oprócz operacji

Przeczytaj więcej na temat świadczonych przez nas usług. Czy chcesz najpierw wykonać badanie swojego wzroku? Skorzystaj z możliwości fachowego zbadania w sieci naszych Centrów Okulistycznych lub bezpośrednio w Klinice Okulistycznej OFTEX. Swoje wyniki osiągamy dzięki pierwszorzędnemu zespołowi doświadczonych specjalistów. Spójrz, z kim możesz spotkać się w naszej Klinice. Referencje od naszych pacjentów potwierdzą Ci, że rzeczywiście jesteśmy właściwym wyborem dla Twoich oczu. Chcesz umówić się na wizytę lub masz jakieś pytania? 

Proszę skontaktować się z nami! 

Operacje wad 
refrakcji
Operacje
zaćmy

Operacje
siatkowki

 
Operacja – eliminacja
okularów do czytania 
Operacje plastyczne
powiek i twarzy

 

Copyright © 2004 - 2023 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrona danych osobowych | Warunki korzystania | Created by PAREXPO