Operacje wad refrakcji

Przywrócenie ostrego wzroku osobom z wadami dioptrycznymi wzroku wcześniej było nie do pomyślenia. Dzięki wszczepianiu nowoczesnych soczewek wewnątrzgałkowych (wieloogniskowych, trójogniskowych lub fakijnych soczewek wewnątrzgałkowych) każdy może znowu widzieć bez okularów lub soczewek kontaktowych. W dziedzinie operacji wad refrakcji, zespół Kliniki Okulistycznej OFTEX posiada wspaniałe rezultaty. Jesteśmy w stanie zmiejszyć wielkość wady o ponad dwudziestu dioptrii i możemy zoperować oboje oczu naraz. Wszczepiamy również najnowszą toryczną soczewkę trójogniskową AT LISA toric 909MP (producent Carl Zeiss) – tę metodę wprowadziliśmy jako pierwsi w Republice Czeskiej.

Ty też powierz się w ręce naszych chirurgów okulistów i ciesz się życiem bez okularów! Zapewniamy przywrócenie ostrego wzroku wszystkim, którzy są z powodu wady refrakcji zależni od okularów lub soczewek kontaktowych. Współczesna medycyna umożliwia również odzyskanie wzroku u ludzi, u których było to dotychczas niewykonalne (na przykład w przypadku wysokich wad refrakcji, stożka rogówki itd.). Odpowiednia metoda chirurgiczna usunięcia wady wzroku jest wybierana w zależności od wieku, rodzaju i ilości dioptrii wady, indywidualnej anatomii oka, oraz oczywiście życzenia pacjenta. 

Wady dioptryczne oczu

Krótkowzroczność (myopia)Krátkozrakost

Jeśli oko jest zbyt długie lub refrakcja układu optycznego oka jest zwiększona (w stosunku do długości oka), wtedy promienie zbiegają się przed siatkówką i mówimy o krótkowzroczności (myopii). Na siatkówkę pada więc nieostry obraz. Na wadę tę cierpi do 30% osób. Aby osiągnąć ostre widzenie, stosowane są okulary z soczewkami rozpraszającymi lub soczewki kontaktowe. Leczenie chirurgiczne obejmuje chirurgię laserową lub wszczepienie soczewki wewnątrzgałkowej. 

Dalekowzroczność (hypermetropia)

DalekozrakostJeśli oko jest zbyt krótkie lub refrakcja oka jest mała, wtedy promienie zbiegają się za siatkówką i mówimy o dalekowzroczności (hypermetropii). Na siatkówkę, podobnie jak w przypadku krótkowzroczności, pada nieostry obraz. Do korekcji tej wady wykorzystywane są okulary z soczewkami skupiającymi lub soczewki kontaktowe. Leczenie chirurgiczne obejmuje chirurgię laserową lub wszczepienie soczewki wewnątrzgałkowej.

 

Astygmatyzm

Rogówka jest ważnym elementem układu optycznego oka. W stanie idealnym powinna być jednakowo zakrzywiona we wszystkich swoich osiach. Jeśli jest w niektórych osiach zakrzywiona mniej lub bardziej, mówimy o astygmatyzmie. Niski stopień astygmatyzmu jest fizjologiczny i dlatego nie wymaga korekty. Astygmatyzm może być połączony z dalekowzrocznością i krótkowzrocznością. W leczeniu stosowane są okulary z soczewkami cylindrycznymi, toryczne soczewki kontaktowe, operacje laserowe rogówki, ewentualnie wszczepienie specjalnych torycznych soczewek wewnątrzgałkowych.

 

Starczowzroczność (presbyopia)  

Starczowzroczność jest fizjologiczną wadą wzroku, która dotyka większości ludzi po czterdziestym roku życia. Jest ona spowodowana przez zmniejszenie elastyczności soczewki i stopniową utratę naturalnej zdolności oka do akomodacji na obiekcie, znajdującym się w bliskiej odległości. Fakt ten prowadzi do problemów z czytaniem tekstu normalnej wielkości przy odległości ogniskowej 50 cm. Wada ta może być usunięta za pomocą okularów do czytania lub operacyjnie, na przykład zastąpieniem własnej soczewki sztuczną, wieloogniskową lub trójogniskową, soczewką wewnątrzgałkową.

 

Operacje wewnątrzgałkowe 

Zabiegi te oparte są na wszczepieniu sztucznej soczewki wewnątrzgałkowej bezpośrednio do oka. Przy użyciu metody chirurgicznej, zwanej lensektomią refrakcyjną, Twoja naturalna soczewka oczna zostaje zastąpiona nową, sztuczną soczewką wewnątrzgałkową o odpowiednio obliczonych dioptriach.

Sztuczne soczewki wewnątrzgałkowe potrafią:

  • usunąć wadę wzroku tylko na jeden dystans (zazwyczaj na odległość) – tzw. jednoogniskowa soczewka wewnątrzgałkowa,
  • usunąć wadę wzroku na odległość daleką i bliską – tzw. wieloogniskowa soczewka wewnątrzgałkowa,
  • umożliwić ostre widzenie na wszystkie dystanse, tj. na odległość daleką, bliską (czytanie), lecz także na odległość 70 cm (praca na komputerze) – tzw. trójogniskowa soczewka wewnątrzgałkowa AT LISA tri 839MP, ewentualnie toryczna trójogniskowa soczewka wewnątrzgałkowa AT LISA toric 909MP – absolutna nowość na rynku, która jednocześnie rozwiązuje również astygmatyzm.

Wszczepienie trójogniskowej soczewki wewnątrzgałkowej jest odpowiednie dla osób w wieku powyżej czterdziestu lat. Dla osób w młodszym wieku bardziej odpowiednie jest wszczepienie tak zwanej fakijnej soczewki wewnątrzgałkowej, gdy jest do oka dodatkowo wszczepiona jeszcze jedna soczewka. To spowoduje usunięcie wady wzroku na odległość, natomiast na odległość bliską pacjent widzi dobrze dzięki zdolności akomodacji własnej soczewki.

Klinika Okulistyczna OFTEX długoterminowo wykorzystuje soczewki wewnątrzgałkowe najwyższej jakości od renomowanych producentów, firm Zeiss i Alcon. .

Streszczenie

Dla każdej osoby znajdziemy optymalne rozwiązanie dla wyeliminowania wady wzroku. Kompleksowe i szczegółowe badania przedoperacyjne oraz zastosowanie podczas badań i zabiegów najnowocześniejszych urządzeń medycznych, metod i materiałów, zapewnia minimum powikłań po operacji i szybki powrót do zdrowia.

Koszty zabiegów różnią się w zależności od wybranej metody operacyjnej i rodzaju wybranej soczewki wewnątrzgałkowej. Aktualne koszty można znaleźć w naszym cenniku.

Oprócz operacji

Przeczytaj więcej na temat świadczonych przez nas usług. Czy chcesz najpierw wykonać badanie swojego wzroku? Skorzystaj z możliwości fachowego przebadania w sieci naszych Centrów Okulistycznych lub bezpośrednio w Klinice Okulistycznej OFTEX. Swoje wyniki osiągamy dzięki pierwszorzędnemu zespołowi doświadczonych specjalistów. Spójrz z kim możesz spotkać się w naszej Klinice. Referencje od naszych pacjentów potwierdzą Ci, że rzeczywiście jesteśmy właściwym wyborem dla Twoich oczu.

Chcesz umówić się na wizytę lub masz jakieś pytania? Proszę skontaktować się z nami!

Operacja zmętnień
ciała szklistego
Operacje
zaćmy
Operacje
siatkowki
Operacja – eliminacja
okularów do czytania 
Operacje plastyczne
powiek i twarzy

 

Copyright © 2004 - 2023 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrona danych osobowych | Warunki korzystania | Created by PAREXPO