Operacje plastyczne powiek i twarzy

Operacja powiek (usunięcie nadmiaru skóry) 

JJednym z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii plastycznej twarzy jest blefaroplastyka. W ramach tego zabiegu dochodzi do eliminacji nieestetycznych nadmiarów skóry z powiek górnych lub dolnych. Według umowy z pacjentem oraz stanu tkanek, operację powiek można przeprowadzić oddzielnie na powiekach górnych albo dolnych, albo połączyć te zabiegi. Skutkiem tego zabiegu jest bardziej młodzieńczy wygląd. 

W przypadku opadających lub nadmiernie dużych powiek nie chodzi tylko o defekt wizualny. Jest to również problem funkcjonalny, który powoduje poczucia zmęczenia, ból oczu, łzawienie, pogarszanie wzroku, bóle głowy itp. Przed samym zabiegiem operacyjnym wskazane jest, aby skonsultować wszystko z chirurgiem okulistą. On przedyskutuje z Tobą, czego można oczekiwać od takiej operacji, omówicie razem zakres zabiegu, okres wykonania i czas rekonwalescencji. Na podstawie tej rozmowy dowiesz się, czy jest to realnie możliwe, aby spełnić Twoje wymagania. 

Podczas samej operacji chirurg okulista najpierw zaznaczy miejsca nacięcia, a następnie ta część twarzy zostanie znieczulona za pośrednictwem wstrzyknięcia środka miejscowego znieczulenia. Następnie chirurg już starannie usunie nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej, która przeciskała się pod okrągłym mięśniem ocznym. To sprawia, że po operacji powieki są gładkie i przy otwartych oczach nie ma brzydkiego pofałdowania skóry górnych powiek, ani tak zwanych „worków“ na dolnych powiekach. Powstała blizna na górnej powiece przy otwartych oczach nie jest wcale widoczna, a przy dotrzymaniu pooperacyjnej dbałości o bliznę, w ogóle nikt jej nie zauważy. 

W trakcie operacji dolnej powieki nacięcie jest prowadzone tuż pod jej obrzeżem, więc blizna również nie jest później zauważalna. Za pomocą tej operacji nie można usunąć „wachlarzowatego“ pomarszczenia zewnętrznego kącika oka. Podczas tygodnia po zabiegu niezbędne jest pielęgnowanie rany maścią. W ciągu następnych tygodni zaleca się noszenie ciemnych okularów. Pacjenci czasami są nieco zaskoczeni swoim wyglądem kilka dni po wykonaniu operacji. Obrzęk i ewentualne zasinienie skóry (krwiaki) jednak po pewnym czasie znikają. Prawie pełnego efektu kosmetycznego można spodziewać się w ciągu około 10 do 12 tygodni. 

Zabiegi na drogach łzowych 

Zabiegi na drogach łzowych są ostatecznym rozwiązaniem w przypadku problemów z nadmiernym łzawieniem. W przeważającej większości przypadków jest to stan, w którym drogi łzowe są zwężone lub nawet zamknięte i muszą być uwolnione za pomocą sondażu. Przeprowadzamy również przepłukiwanie dróg łzowych w przypadkach niepolepszania się stanów zapalnych w kanalikach łzowych. Do wylotu kanalika łzowego na krawędzi dolnej powieki wprowadza się kaniulę, za pomocą której drogi łzowe zostaną przepłukane. Zabieg ten jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. 

Podsumowanie 

Jeśli chcesz pozbyć się brodawki na powiece, „worków“ pod oczami lub zmarszczek, chirurdzy okuliści naszej Kliniki Okulistycznej są dla Ciebie właściwym wyborem. Chirurdzy okuliści są bardzo znani ze swojej delikatności i wrażliwości. Wszystkie zabiegi odbywają się w warunkach ambulatoryjnych oraz w możliwie jak najkrótszym odstępie czasu od konsultacji, ewentualnie zgodnie z życzeniem pacjenta. Wszystkie wspomniane powyżej zabiegi to kwestie kosmetyczne, i dlatego nie są one objęte ubezpieczeniem zdrowotnym. 

Oprócz operacji 

Przeczytaj więcej na temat świadczonych przez nas usług. Czy chcesz najpierw wykonać badanie swojego wzroku? Skorzystaj z możliwości fachowego zbadania w sieci naszych Centrów Okulistycznych lub bezpośrednio w Klinice Okulistycznej OFTEX. Swoje wyniki osiągamy dzięki pierwszorzędnemu zespołowi doświadczonych specjalistów. Spójrz, z kim możesz spotkać się w naszej Klinice. Referencje od naszych pacjentów potwierdzą Ci, że rzeczywiście jesteśmy właściwym wyborem dla Twoich oczu. 

Chcesz umówić się na wizytę lub masz jakieś pytania? Proszę skontaktować się z nami! 
¨

Operacje wad 
refrakcji
Operacje
zaćmy

Operacje
siatkowki

 
Operacja – eliminacja
okularów do czytania 
Operacja zmętnień
ciała szklistego

 

Copyright © 2004 - 2023 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrona danych osobowych | Warunki korzystania | Created by PAREXPO