Operacja zaćmy

Zaćma jest chorobą oczu, która jest spowodowana wieloma przyczynami. Wywiera ona bardzo negatywny wpływ na oczy, a tym samym na ogólną jakość życia człowieka. Na szczęście, choroba ta jest przeważnie uleczalna chirurgicznie. W ramach operacji zaćmy wszczepiamy do oczu sztuczne soczewki wewnątrzgałkowe, które anatomicznie i funkcjonalnie bezpiecznie zastąpią naturalną soczewkę, uszkodzoną przez zaćmę. Operacja zaćmy jest pokrywana z systemu powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu naszych chirurgów okulistów oraz zastosowaniu zaawansowanych, najnowocześniejszych materiałów i technologii będziesz po operacji znowu widzieć jak w młodości.

Jak odbywa się operacja?

W Klinice Okulistycznej OFTEX usunięcie zaćmy przeprowadzimy ambulatoryjne zabiegiem chirurgicznym, który zajmuje około 10–15 minut. Wszystko odbywa się tylko przy znieczuleniu miejscowym, które osiągane jest za pomocą zastosowania kropli do oczu przez 30 minut przed zabiegiem chirurgicznym. Chirurg okulista na sali operacyjnej za pomocą mikroskalpela utworzy jedno nacięcie rogówki o długości 1,8 mm. Otwórem tym następnie odsysa wnętrze oryginalnej zmętnionej soczewki, a do torebki, która pozostaje, wstawia sztuczną soczewkę wewnątrzgałkową o obliczonej wcześniej wartości dioptrii. Wartość dioptrii jest określana na podstawie specjalnego badania biometrycznego. Operacja jest bezbolesna, w trakcie zabiegu możesz czuć jedynie lekkie ciśnienie w oku. Po zabiegu wracasz do domu z zaklejonym okiem.

Następnego dnia jest kontrola. Po operacji konieczne jest co najmniej siedem dni zakraplać oko kroplami antybiotycznymi. Ustabilizowanie widzenia zajmuje do trzech tygodni, pacjent jednak widzi dobrze niemal natychmiast po operacji. Paradoksalnie, największy problem po zabiegu stanowi fakt, że widzisz ostro i w palecie kolorów, od której odzwyczaiłeś się. Po kilku dniach każdy stopniowo przyzwyczai się do nowego postrzegania zewnętrznego świata.

W razie wszczepiania soczewki jednoogniskowej, na podstawie konsultacji z pacjentem zostanie obliczona wartość dioptrii soczewki tak, że po operacji będzie on widzieć bez okularów albo na odległość daleką, albo na blisko. Na drugą odległość będzie potrzebować okulary. Istnieje również możliwość obliczenia jednego oka na odległość daleką, a drugiego na blisko. Metoda ta nazywana jest monovision. Może być ona zastosowana u osób ze zdrowymi oczami, które nie są perfekcjonistami. Nie jest odpowiednia dla kierowców.

W przypadku, gdy po zabiegu nie chcesz szukać okularów za każdym razem, kiedy chcesz przeczytać gazety, idealnym rozwiazaniem jest wszczepienie wieloogniskowej soczewki wewnątrzgałkowej, z którą będziesz mógł dokładnie widzieć tak na odległość daleką, jak blisko (na czytanie).

Oprócz operacji

Przeczytaj więcej na temat świadczonych przez nas usług. Czy chcesz najpierw wykonać badanie swojego wzroku? Skorzystaj z możliwości fachowego zbadania w sieci naszych Centrów Okulistycznych lub bezpośrednio w Klinice Okulistycznej OFTEX. Swoje wyniki osiągamy dzięki pierwszorzędnemu zespołowi doświadczonych specjalistów. Spójrz, z kim możesz spotkać się w naszej Klinice. Referencje od naszych pacjentów potwierdzą Ci, że rzeczywiście jesteśmy właściwym wyborem dla Twoich oczu.

Chcesz umówić się na wizytę czy masz jakieś pytania?  Proszę skontaktować się z nami!
 

Operacje wad 
refrakcji
Operacja zmętnień
ciała szklistego

Operacje
siatkówki

 
Operacja – eliminacja
okularów do czytania 
Operacje plastyczne powiek i twarzy

 

Copyright © 2004 - 2023 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrona danych osobowych | Warunki korzystania | Created by PAREXPO