Operacja wad refrakcji przywróci Ci ostre, wyraźne widzenie

Niektóre przypadki wad refrakcji nie mogą być usunięte za pomocą chirurgii laserowej, na przykład u pacjentów z większą wadą dioptryczną lub u takich, którzy mają kilka wad jednocześnie. Jednak nie ma powodu do rozpaczy, współczesna medycyna umożliwia obecnie odzyskanie wzroku nawet u ludzi, u których wcześniej byłoby to niewykonalne. Najlepsze wyniki gwarantują refrakcyjne zabiegi chirurgiczne oczu. Sztuczne soczewki wewnątrzgałkowe potrafią rozwiązać wszelkie problemy, jakie stwarzają Twoje wady wzroku.

Sztuczne soczewki wewnątrzgałkowe zlikwidują wszelkie Twoje wady wzroku 

Podczas zabiegu, nazywanego lensektomią refrakcyjną, lekarz bezpośrednio wszczepia do oka sztuczną soczewkę wewnątrzgałkową z obliczoną wcześniej specjalnie dla Twojego oka liczbą dioptrii. Tak zwana jednoogniskowa soczewka wewnątrzgałkowa pozwala wyeliminować wadę dioptryczną tylko na jeden dystans, albo na odległość daleką, albo na odległość bliską, w zależności od życzeń pacjenta. Wieloogniskowa soczewka wewnątrzgałkowa potrafi przywrócić widzenie tak na odległość daleką, jak na odległość bliską, z trwałym skutkiem.

Dla wszystkich odległości, czyli dalekiej, bliskiej i pośredniej, wykorzystywana jest najbardziej zaawansowana trójogniskowa soczewka wewnątrzgałkowa AT LISA tri 839MP, lub jej wariant – toryczna trójogniskowa soczewka wewnątrzgałkowa AT LISA toric 909MP, która jest absolutną nowością na rynku. Soczewka ta jednocześnie rozwiązuje również astygmatyzm. Efekt leczenia jest również trwały.

Wszczepienie trójogniskowej soczewki wewnątrzgałkowej jest odpowiednie przede wszystkim dla osób w wieku ponad 40 lat, ale w poszczególnych przypadkach może być zastosowana również u młodszych pacjentów.

Dla osób w młodszym wieku, w refrakcyjnych zabiegach chirurgicznych zaleca się wszczepienie tak zwanej fakijnej soczewki wewnątrzgałkowej, która umożliwia widzenie bez okularów na wszystkich dystansach.

Zespół Kliniki Okulistycznej OFTEX posiada duże doświadczenia oraz doskonałe rezultaty w refrakcyjnych operacjach dioptrycznych. Potrafi usunąć więcej niż 20 dioptrii i może zoperować oboje oczu naraz. OFTEX Klinika Okulistyczna była jedną z pierwszych w Republice Czeskiej, która rozpocząła wszczepiać soczewki trójogniskowe i z metodą tą ma wiele doświadczeń. 

O tę metodę operacji zapytaliśmy lek. med. Jitkę Pidrmanovą, lekarza i zastępcę ordynatora Kliniki Okulistycznej OFTEX oraz lekarza Centrum Okulistycznego Chrudim i Hlinsko, która specjalizuje się w okulistyce ogólnej i refrakcyjnej.

Jak odbywa się operacja refrakcyjna oczu? Czy przy pełnym znieczuleniu, czy tylko w analgosedacji? Zaletą operacji wad dioptrycznych za pośrednictwem soczewek wewnątrzgałkowych jest to, że mogą one być przeprowadzone bez konieczności narkozy. W zależności od potrzeb pacjent otrzymuje tabletki uspokajające. .

Jak długo trwa sam zabieg? Zabieg jest bardzo krótki i bezbolesny. Operacja trwa od 15 do 25 minut maksymalnie.

Czy operacja wymaga późniejszej hospitalizacji?
Po zabiegu oko pacjenta zostanie zakropione i zakryte opatrunkiem. Pacjent może natychmiast wrócić do domu z osobą towarzyszącą. Następnego dnia zostanie wykonana kontrola u lekarza i pacjent może już normalnie korzystać ze wzroku.

Czy jest to konieczne, aby po operacji przestrzegać jakiegoś specjalnego reżimu?
Kiedy można wrócić do pracy? Ograniczenie po zabiegu jest tymczasowe i indywidualne. Ogólnie można powiedzieć, że zalecamy przez tydzień utrzymywać reżim spoczynkowy. Z niektórych sportów i pływania należy zrezygnować dłużej.

Klinika Okulistyczna OFTEX

Nowoczesna Klinika Okulistyczna posiada własną rozbudowaną sieć doskonale wyposażonych Centrów Okulistycznych i Optyk, która dostarcza i gwarantuje najwyższą jakość i kompleksowość opieki zdrowotnej. Możesz tutaj liczyć na doświadczony i empatyczny zespół medyczny, który nieustannie kształci się, uczęstniczy w stażach za granicą oraz bierze udział w innowacjach, w pogłębianiu wiedzy i badaniach naukowych.

Do swojej pracy ma do dyspozycji pierwszorzędne urządzenia i materiał, lekarze więc są w stanie szybko przeprowadzić dokładną diagnostykę oraz wdrożyć skuteczne i łagodniejsze leczenie. Na niepoślednim miejscu poświęca się uwagę na  profilaktykę, dzięki której możesz uniknąć wielu problemów zdrowotnych. Klinika Okulistyczna OFTEX przez siedem lat swojego istnienia otworzyła oczy już ponad 200 000 pacjentów i przywróciła im tak dobrej jakości, jak i pełnowartościowe życie.

Źródło 

Copyright © 2004 - 2021 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrona danych osobowych | Warunki korzystania | Created by PAREXPO