Operacja – eliminacja okularów do czytania

Jeśli nosisz okulary na daleką odległość, na blisko lub do czytania, i niesamowicie zatruwają Ci życie, nie rozpaczaj. Istnieje bowiem zgrabny sposób, jak po czterdziestce na stałe pozbyć się wszelkich okularów, znów widzieć jak w młodości i całkowicie cieszyć się aktywnym życiem. Tym rozwiązaniem są najbardziej zaawansowane soczewki wewnątrzgałkowe, tak zwane trójogniskowe soczewki optyczne, które zapewnią Ci dobrej jakości widzenie na każdą odległość bez okularów aż do końca życia.

Czy ludzie po czterdziestce mogą widzieć lepiej niż w młodości?

Co zrobić, jeśli w młodości miałeś doskonały wzrok, ale z biegiem lat jest coraz gorzej i gorzej? Przeczytanie gazety, menu w restauracji, e-maila lub wiadomości SMS zaczyna być problemem nie do pokonania. Czasu nie zatrzymasz. Zdolność elastycznego dostosowywania soczewki pogarsza się wraz z wiekiem. Jest to spowodowane głównie tym, że po czterdziestym roku życia soczewka wysycha, a tym samym traci swoją pierwotną zdolność do elastycznego i szybkiego zmieniania swojego kształtu. W konsekwencji tego nie potrafi już stwarzać niezbędnej do ostrego widzenia liczby dioptrii. Klasycznym rozwiązaniem są okulary „do czytania“. Wielu ludziom owszem okulary rzeczywiście przeszkadzają: w sporcie, pokrywają się potem przy zmianach temperatury, nie wspominając o stałym przekładaniu i ciągłym szukaniu okularów na odległość i do czytania.

Klinika Okulistyczna OFTEX oferuje skuteczne rozwiązanie o trwałym efekcie, jakim jest wszczepienie sztucznej soczewki wieloogniskowej lub trójogniskowej. Chodzi o prosty, bezbolesny zabieg operacyjny, podczas którego pacjentowi do oka jest wszczepiana unikalna soczewka wewnątrzgałkowa, zamiast jego własnej. Ze względu na to, że cięcie operacyjne sięga tylko do dwóch milimetrów, nie wymaga ono żadnego szwu. Cały zabieg jest przeprowadzany w warunkach ambulatoryjnych. Pacjent po operacji idzie do domu z zaklejonym okiem. Następnego dnia pacjent już pozbywa się opatrunku i może czytać bez potrzeby posiadania okularów. Jeżeli na przykład pracuje w administracji, nic nie przeszkadza mu, żeby mógł nawet spokojnie iść do pracy. 

Po zabiegu tym pacjent będzie czytał nawet najmniejsze litery, które trudno było mu przeczytać w młodszym wieku. A okulary w ogóle nie będzie już potrzebował. Doskonała jest ostrość widzenia, absolutnie czysty obraz oraz paleta kolorów. Wyrazistość i ostrość kolorów mogą być dla kogoś na początku nawet zaskakujące. To trwa miesiąc lub dwa, zanim mózg pacjenta przystosuje się do doskonałych parametrów technicznych swojej nowej „sztucznej soczewki“. 

Co jest lepsze? Soczewka wieloogniskowa czy trójogniskowa?

Obie soczewki doskonale przystosowują się tak na małą, jak i na dużą odległość. Przy podejmowaniu decyzji o rodzaju soczewki ważne jest, aby zidentyfikować styl życia i środowisko pracy, w którym pacjent zwykle przebywa. Celem powinno być maksymalne wykorzystanie potencjału uzyskanego poprzez zabieg chirurgiczny. Soczewka trójogniskowa zapewnia oprócz doskonałego widzenia blisko i na odległość jeszcze trzeci wymiar, mianowicie trzecią krótką odległość do 70 centymetrów, którą docenią szczególnie ludzie, pracujący często na przykład przy ekranie komputera, ale i wszyscy, zajmujący się pracą manualną lub rzemiosłem.

Oprócz operacji

Przeczytaj więcej na temat świadczonych przez nas usług. Czy chcesz najpierw wykonać badanie swojego wzroku? Skorzystaj z możliwości fachowego zbadania w sieci naszych Centrów Okulistycznych lub bezpośrednio w Klinice Okulistycznej OFTEX. Swoje wyniki osiągamy dzięki pierwszorzędnemu zespołowi doświadczonych specjalistów. Spójrz, z kim możesz spotkać się w naszej Klinice. Referencje od naszych pacjentów potwierdzą Ci, że rzeczywiście jesteśmy właściwym wyborem dla Twoich oczu.

Chcesz umówić się na wizytę lub sie o coś zapytać? Proszę skontaktować się z nami!

Operacje wad 
refrakcji
Operacje
zaćmy
Operacje 
siatkowki
Operacja zmętnień
ciała szklistego
Operacje plastyczne
powiek i twarzy

 

Copyright © 2004 - 2023 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrona danych osobowych | Warunki korzystania | Created by PAREXPO