Niedowidzenie

Co to jest niedowidzenie i jak się przejawia?

Niedowidzenie  jest funkcjonalna wada oka, która występuje w około 3-4% dzieci i że w większości przypadków dotyczy tylko jednego oka. To oko niedowiedzenne  znacznie zmniejszy zdolność widzenia w porównaniu do innych lepiej oko jasnowidzów. Z powodu tej różnicy w wizji niedowidzenia innych oczuw i ma coraz dwa różne obrazy w mózgu. W związku z tym mózg zaczyna obrazu z niedowidzenia, mniej oczu jednego, kto widział siebie to Ignoruj, aby uniknąć całkowitej pogorszenie wzroku lub podwójne widzenie. Jednak fakt, że dziecko z niepełnosprawnością niedowidzenia widzi praktycznie tylko na jedno oko. Obraz z oczu, które nie obsługuje dziecko mózgu niedowidzenie i stopniowo .

Jakie są przyczyny niedowidzenie?

Główną przyczyną niedowidzenie jest różnica między tymi dwoma oczami dioptrii. Inną przyczyną niedowidzenie jest ze dzieci, gdy za wzajemnej współpracy obuch oczuch nie działa poprawnie, każde oko jest właśnie w innym kierunku. Oko zwróci się do nosa lub snu jest wizja, i jest to również głównie niedowidzenia. Inne przyczyny niedowidzenie są na przykład, zaćma, uszkodzenia oczu lub innych wzroku.

Jak poznać  niedowidzenie u dziecka?

Niedowidzenie do najbliższego okulisty,i on diagnozuje. Rodzice mogą jednak możliwej obecności poważne wady aby ostrzec dziecko, na przykład, często pchania meble i rzeczy, pogrzeb, pieczenie i zaczerwienienie oczu dziecka, częste pocieranie oka i mrugając, stanów zapalnych oczu stały, niewidomych w jednym oku lub przechylanie głowy na bok. Kiedy zmęczenie dziecka są te objawy, które są bardziej widoczne. Ze jest również jednym z objawów niedowidzenie. Jeśli czujesz, że Twoje dziecko ma niektóre z objawów, zapraszam do odwiedzenia niektórych z centrum oka OFTEX. Bardzo ważne jest wczesne rozpoczęcie leczenia.

Jak leczyć niedowiedzenie?

Leczenie tej wady jest chyba tylko konserwatywny, dlatego nie może być leczonych operacyjnie. Ważną podstawą leczenia jest jednak wczesnego wykrywania i leczenia tej wady. Największe sukcesy są u dzieci, dla których leczenie jest inicjowane między 2. 3. wiekiem dziecka.Niedowidzenie to można leczyć tylko, dopóki zostanie wypowiedziana wizji rozwoju dziecka, który jest około 8. roku życia. Później jest niedowiedzenie zdiagnozowana i leczenia, to jest szansa na całkowite wyleczenie jest mniejsza i przywrócenia zdolności, aby zobaczyć niedowidzenie oka. Niedowidzenie  nieleczone powoduje uszkodzenie oczu stały. W wieku dorosłym, tej wady, które są już nieodwracalne. Leczenie polega na odtworzenie oka do zaangażowania niedowidzenie proces widzenia. Oko lekarza pierwszego spotkania i przepisać dziecka potrzebne korekty wad refrakcji. Po wdrożeniu okulary jest lepiej oko pokryte okluzorem, w ten sposób mózg zaczyna przetwarzać obraz ponownie z niedowidzenie oka. Ponadto okulista może zalecić ortoptic cwiczenia.

Copyright © 2004 - 2023 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrona danych osobowych | Warunki korzystania | Created by PAREXPO