Jaskra

Zapobieganie jest najlepszą rzeczą jaką możesz zrobić dla zdrowych oczu. I w przypadku jaskry jest podwójnie prawdziwe. Jest to choroba, która jednym nie można zidentyfikować w odpowiednim czasie. Ustawienie zacznie obowiązywać tylko wtedy, gdy jest za późno na leczenie. W przeciwieństwie do zaćmy nie można po prostu usunąć.

Jeśli jesteś powyżej 40 roku życia, nie wahaj zafundować sobie Badanie profilaktyczne. Przecież się do 80% wszystkich informacji o świecie, w którym mieszkasz, zapewnienia oczy.

Jaskry lub jaskra jest chorobą, która wpływa na przedniej komory, czyli przestrzeni między tęczówki, obiektywu i rogówki. Istnieją nadal wytwarza płyn, który normalnie płynie spontanicznie. Kiedy zielony haze z różnych powodów do zatrzymania płynu z komory przedniej oka do drenażu i zaczyna się wzrost ciśnienia wewnątrzgałkowego. Ten nacisk, na wszystkie struktury wewnątrz oka, zaczyna szkodzić głównie włókna nerwu wzrokowego i może prowadzić do ślepoty.

Jaskra nie może ujawnić

Rosjanie jaskry tkwi w tym, że początkowo rozwija się bezobjawowo, a szkoda, że jeden zostanie utworzony na oględziny, być nerwowe, nigdy nie usunięte. W związku z tym nie należy polegać na nim, idzie do lekarza, kiedy coś się wydarzy. Zwiększone ciśnienie wewnątrzgałkowe uszkadza nerw wzrokowy, czego wynikiem jest powstawanie ślepe punkty w polu widzenia.

W codziennej działalności najbardziej prawdopodobne, aby zauważyć, że dopóki nie będzie Twoim nerwu wzrokowego tak znacznym zniszczeniom że zwiększa drobnych punktów odpowiednio. Połowa pacjentów z jaskrą nawet ma pierwszego badania lub podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe. W trakcie dnia zróżnicowane, i w związku z tym pojedyncze badanie nie ujawniło, jeśli pacjent nie jaskry.

Niektórzy ludzie są bardziej podatne na jaskrę. Genetyka odgrywa również rolę, więc musisz wiedzieć, czy ktoś w rodzinie cierpiał, lub cierpią z powodu tej choroby.

Leczenie jaskry

W przypadku wykrywania jaskry na wczesnym etapie, po prostu stosowanie kropli. Jedna kropla przed snem może chronić Ciebie przeciwko tej chorobie do końca życia. Większość leków jest tylko w postaci kropli do oczu. Bardzo ważne jest odpowiednie wlewu techniką, który zapewni, że oko otrzymała maksymalną ilość substancji czynnej. Kapieme kropli do worka spojówkowego po odjeździe dolnej powieki.

Przydatne porady na temat jak utrzymacz zdrowych oczuw

Zapewnić regularne badania profilaktyczne dla lekarza indywidualna oczu. Jeśli masz wadę oczu, zaleca się, aby przejść badania profilaktyczne oko raz na dwa lata, po 40. roku do wizyty u lekarza oko każdego roku.

Uzasadnienie w szczegółowo o wszystkich problemach zdrowia oczu, jego rodziny, zwłaszcza jego rodziców, rodzeństwa i dzieci.

Przestrzegania zasad zdrowego stylu życia.

Bystre oko zależy od wystarczających dostaw zdrowej i zbilansowanej diety, w tym witamin, minerałów, pierwiastków śladowych i innych suplementów diety. Bardzo ważne są witaminy A, C i E, dieta bogata w kwasy tłuszczowe omega i warzywa liściaste. Luteina i zeaksantyna chronić żółte plamy i siatkówki oka. Bardzo ważne jest także higiena oczu bo odpowiedniej pielęgnacji oczu jest pomóc w ochronie przed przewlekłe zmęczenie, stres i infekcje.

Zdrowy styl życia obejmuje opieką idealnej wagi, regularnej aktywności fizycznej, regularne kontrole ciśnienia krwi, poziom cukru we krwi i poziom cholesterolu od lekarza rodzinnego. Palenie i alkohol znacznie szkodzi na zdrowie Twoich oczu. W związku z tym że wolą aktywnie omijać!

Przewlekłe zmęczenie oczu jest produkowany specjalnie dla monitorów i telewizorów, gdzie spędzamy coraz więcej czasu. W związku z tym aby uniknąć tzw. Syndrom widzenia komputerowego. Oto kilka wskazówek na temat jak to zrobić:

  • Podczas pracy przy komputerze, oglądania telewizji czy czytania zachować świeży. Podczas co godzinę, przez co najmniej 5 minut oczy oderwać się od monitora lub książek i popatrzcie na odległość lub po prostu Zamknij oczy.
  • Święto oczy na bieżąco. Miganie pomaga nawilżać rogówki i chroni oczy przed pojawieniem się tzw. Zespół suchego oka.
  • Jeśli prowadzić samochód i masz długą podróż , podczas jazdy regularnie prosze oczy spojrzeć na desce rozdzielczej. To zwalnia mięśni oka i uniknąć ich przeciążenia.

Copyright © 2004 - 2023 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrona danych osobowych | Warunki korzystania | Created by PAREXPO