Badanie oczu, jego procedury

1. wstępna konsultacja

Wiemy, jak to jest czasami trudno oderwać się od pracy na badania do lekarza. W związku z tym, jest Nasz zespół Aby być dostępny, gdy tylko tego potrzebujesz: w ciągu dnia lub po godzinach, w weekendy i święta państwowe. I naprawdę wiem dobrze, każdego badania rozpoczął negocjacje.

Podczas rozmowy możemy poprosić o pytania takie jak:
 • Możesz prowadzić samochód?
 • Ile godzin dziennie działają z komputerem?
 • Kiedykolwiek nagrać Twoje oczy, kiedy czytasz?
 • Ma ktoś w rodzinne problemy z wizjia?

2. badanie oczu Po wprowadzeniu wywiad, lekarz może zalecić wiele Inne badania oczu że lepsze ujawnia przyczyną Twoich problemów. Badanie pełne oczu może potrwać 30-60 minut. Tutaj przedstawimy kilka przykładów:

Badanie oka

 • 10 min.
 • Bezbolesne
 • Rozkapiwanie nie jest możliwe po 2-3 godziny jazdy

Celem badania jest tle Aby określić stan siatkówki, nerwu wzrokowego i naczyń krwionośnych do oka (np. nadciśnienie tętnicze, miażdżyca lub cukrzycy). Badanie jest wykonywane przez lekarza za pomocą urządzenia zwanego oftalmoskop. W takim przypadku dochodzenie jest szybkie (ok. 5 minut) i wtedy nie ma żadnych ograniczeń. Na te oka jest również możliwe do zbadania przez lampy szczelinowejgdy jest około 20 minut przed rozpoczęciem rzeczywistego badania obu oczu musi zostać wywołana. rozkapiacz. Po tym badaniu oczu  nie prowadzić samochód. Ograniczeń będzie trwać około 2-3 godzin po badaniu.

Badanie pola widzenia
 • 10 min.
 • Bezbolesne

Celem badania jest ustalenie utrata pola widzenia (Mroczki). Albo jest negatywna czy pozytywna, (pacjent rozpoznaje jego ograniczenia). Utrata pola widzenia jest mierzona instrumentu zwanego obwodowej. Perymetria pozwoli określić lokalizację i stopień niepełnosprawności pole widzenia i wyświetlić stan wizualne ścieżek i siatkówki. Ten test jest używany w monitorowaniu leczenia pacjentów z zaćmą, z chorobami siatkówki (siatkówki zamknięcia naczyń) i przetestować zasięg widzenia peryferyjnego dla kierowców.

Badanie ciśnienia śródgałkowego
 • 10 min.
 • Bezbolesne

Podczas Badanie ciśnienia śródgałkowego jest używane, instrument ten, o nazwie bezdotykowy tonometr. Jest częścią lampy szczelinowej. Ciśnienie wewnątrzgałkowe jest mierzone regularnie w leczenie i monitorowanie pacjentów z zaćma .

Badanie rogówki
 • Trwa 5 minut
 • Bezbolesne

3. OcenaWykonane badanie rogówki do kontaktu ultradźwiękowe pachymetrzmierzyć jego grubość. Normalnej grubości rogówki jest około 550 µm. grubość rogówki do pomiaru szczególnie u pacjentów z zaćma , gdy wartość godziwa ciśnienia wewnątrzgałkowego, mierzone przez przydzielanie tonometr aplanacyjnym, w zależności od grubości rogówki. Wyniki centralna grubość rogówki jest również ważne, gdy dokładne badania przedoperacyjnego pacjenta i oceny możliwości chirurgicznego leczenia wad refrakcji.

Badanie przez lekarza okulistę może ujawnić:

* Wady refrakcji (krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm). Wady te można następnie kierować przez okulary, soczewki kontaktowe lub operacyjnie o nazwie chirurgii refrakcyjnej.

* Focussing mogą być wykryte u dzieci i dorosłych wiekiem Niepowodzenie funkcji ostrości soczewki wewnątrzgałkowe, który dotyczy wszystkich osób po 40. roku życia. Ten (Dalekowzroczność starcza).

* Problemy koordynacji oczu. Mimo że oczy zez, czasami to może cierpią na zaburzenia, gdy obu oczu nie współpracują efektywnie "jako zespół". Te tzw. "widzenie obuoczne" może powodować bóle głowy, zmęczenie oczu i inne objawy, które są wyświetlane w szczególności podczas czytania i pracy komputera.

* Zez jest brak koordynacji ruchu obu oczu. Wczesne wykrywanie, właściwego leczenia tej choroby może zapewnić trwałe odzyskiwania. Bez leczenia zeza, ale może prowadzić do uszkodzenia wzroku, takie jak zdarzenia niedowidzenie. uszkodzenia jakość głębokość wizji.

* Niedowidzenie Występuje, gdy oczy maja ZEZ lub jeśli jedno oko ma wartość dioptrii znacznie różni się od innych. "Następnie off" obraz, który trwa od uszkodzonego oka mózg. Nieleczona tupozrakost oko może całkowicie zatrzymać rozwój sekcji uszkodzonego nerwu wzrokowego centrum i spowodować trwałej utraty wzroku. Wczesna diagnoza i właściwe leczenie schorzenia oczu można odzyskać z uszkodzonego wzroku.

* Choroby oczu. To szereg chorób oczu, które są wiele miesięcy lub lat potajemnie, bez objawów, takich jak. Jaskra , retinopatia cukrzycowa, chorób zwyrodnieniowych siatkówki itp. Tych chorób, które określamy jako "Cichy Zabójca" można bardzo skutecznie, aby odsłonić dużo wcześniej, przed niszczy ważnych funkcji lub struktury oka. Wczesna diagnoza i właściwe leczenie może znacznie zmniejszyć ryzyko trwałej utraty wzroku.

* Innych chorób. Szczegółowe badanie oka, szczególnie oczu, siatkówki i jego ukrwienie, można również wykryć inne poważne choroby przewlekłe. Okulisty można ustalić np. Nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, cukrzyca lub wysoki poziom cholesterolu.

Co można następujące oceny z następujących:

* okulary korekcyjne lub oczu soczewki dla korekcji wad refrakcji oka zdarzenia. leczenie chirurgiczne,

* leczenie zachowawcze i chirurgiczne zez i zaburzenia widzenia obuocznego,

* leczenie za pomocą zastrzyków, leki, krople i suplementy diety (witamin, pierwiastków śladowych, itp.),

* zalecenia dla działań zapobiegawczych lub więcej regularnych kontroli wzroku, projekt indywidualny plan zapobiegawczych,

* zalecenia dla zbadania przez specjalistów, gdy podejrzewasz innych poważniejszych chorób (kardiolog, neurolog, diabetolog, itp.). Chcę zamówić badanie

 

Chcę zamówić

Copyright © 2004 - 2021 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrona danych osobowych | Warunki korzystania | Created by PAREXPO